Na Pomorzu wystąpią wichury i burze śnieżne! – Prognoza na 10 lutego

Z początkiem tygodnia na Pomorzu pogodę będzie kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą silne opady konwekcyjne oraz porywisty wiatr a nawet dość gwałtowne burze śnieżne.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno i z opadami deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół bardzo silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 80-120 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie szybko spadać i o północy na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi mogą wystąpić lokalne i dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza oscylować będzie w graniach +9°C. Wiatr będzie na ogół bardzo silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże tylko 982 hPa.

 

Comments are closed.