W niedzielę wystąpi silny wiatr i przejaśnienia! – Prognoza na 9 lutego

W ciągu doby pogodę w naszym kraju będzie na ogół kształtować dynamiczny skraj niżu znad Islandii. Poza tym będzie też napływać bardzo niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo powinno początkowo być dość pogodnie i też bez opadów. Jedynie więcej chmur pojawi się na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu będą występować na Pomorzu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i szybko spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.