W sobotę wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 8 lutego

Przez weekend pogodę początkowo w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Rumunii i Bułgarii. Poza tym cały czas napływać będzie na ogół chłodne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustraycjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie dość pogodnie i bez opadów. Jedynie małe i zmienne zachmurzenie pojawi się częściowo na północy oraz też na zachodzie w Centrum i na południu Polski. Dodatkowo na południowym-zachodzie i południu kraju niewykluczone mogą być przelotne słabe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będzie dość pogodnie i bez opadów oraz między innymi pojawi się małe a także zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.