Na Pomorzu weekend przyniesie przejaśnienia i silny wiatr!

Z upływem godzin pogodę na Pomorzu będzie na ogół kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Islandii. Jedynie do końca weekendu będziemy pod wpływem jeszcze wyżu znad Rumunii i Bułgarii. W dodatku napływać będzie chłodne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku nadal na Pomorzu i wybrzeżu mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz powinno być pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu w porywach do 30-35 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się małe i też zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w niedzielę również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie dość pogodnie i bez opadów. Jedynie zmienne oraz duże zachmurzenie pojawi się miejscami na zachodzie i północy województwa. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym nad samym morzem będą również występować przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być początkowo bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo szybko będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.