Na Pomorzu w piątek pojawią się chmury i przejaśnienia! – Pogoda na 7 lutego

Z początkiem weekendu pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad Rumunii i Bułgarii. W zamian tego cały czas napływać będzie chłodne i dość wilgotne też powietrze z północnej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.