W piątek wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 7 lutego

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Rumunii. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy Polski i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być nad samym morzem i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.