W czwartek wystąpią liczne chmury i opady mieszane! – Prognoza na 6 lutego

W ciągu doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się małe oraz duże i zmienne zachmurzenie. W zamian tego na Pomorzu i południu Polski pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i śniegu o słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

Comments are closed.