Na Pomorzu w czwartek będzie pochmurno i z deszczem! – Prognoza na 6 lutego

Na Pomorzu w ciągu doby nadal pogodę kształtować będzie wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne i między innymi dodatkowo wilgotne powietrze z północnego-zachodu.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego w zachodniej części województwa możliwe będą też przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.