W środę wystąpią większe przejaśnienia i opady mieszane! – Prognoza na 5 lutego

W ciągu doby i prawdopodobnie do końca tygodnia w naszym kraju pogodę kształtować będzie wyż. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą również przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże i na ogół zmienne zachmurzenie. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na Pomorzu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.