W środę na Pomorzu będzie chłodno i z przejaśnieniami! – Prognoza na 5 lutego

W ciągu doby i do końca tygodnia na Pomorzu pogodę kształtować będzie wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz dodatkowo wilgotne powietrze z północnego-zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. W zamian tego pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz możliwe będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się duże i zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.