We wtorek możliwe będą burze śnieżne i przejaśnienia! – Prognoza na 4 lutego

W ciągu doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone dodatkowo lokalne burze śnieżne.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i też zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.