Na Pomorzu we wtorek mogą wystąpić burze śnieżne! – Prognoza na 4 lutego

W ciągu doby pogodę na Pomorzu nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Rosji z frontami atmosferycznymi, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone burze śnieżne. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite lub duże zachmurzenie. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.