Ze względu na silny wiatr mogą pojawić się przerwy w dostawie prądu!

Obszar naszego kraju w ciągu doby będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii. W związku z dużym gradientem ciśnienia przez parę godzin będzie w wielu miejscach naszego kraju oraz na wybrzeżu dawać się we znaki silny wiatr i opady konwekcyjne a nawet lokalne burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Aktualnie ostrzeżenie przed silnym wiatrem obejmuje obszar praktycznie całej Polski i Wybrzeża. Poza tym w całym województwie wiatr będzie w porywach dochodzić do 70-90 km/h. Dodatkowo w całym pasie nadmorskim mogą pojawić się wzrosty stanu wody w portach. Niekiedy silny jak i porywisty wiatr będzie mógł powodować liczne zniszczenia w drzewostanie w różnych częściach Polski. Z tego względu zalecamy zachować szczególną ostrożność i bezpieczeństwo podczas dynamicznej pogody, która da się we znaki przez najbliższe godziny.

Źródło danych - Wetterzentrale.de

Źródło danych – Wetterzentrale.de

Źródło danych - Wetterzentrale.de

Źródło danych – Wetterzentrale.de

Natomiast warto usunąć z parapetów i balkonów wszystkie luźne przedmioty, które mogą być uszkodzone i porwane przez silny wiatr. W dodatku zapewnijmy bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz oraz musimy być też przygotowani na każdy przebieg pogody, która miejscami i dynamicznie może również powodować przerwy w dostawie prądu elektrycznego.

Źródło danych - RCB

Źródło danych – RCB

W przypadku przebywania poza terenem zabudowanym w danym miejscu nie należy chować się pod drzewami, które będzie mogło dodatkowo przez silny wiatr uszkodzić samochód przez łamane gałęzie z drzew.

Comments are closed.