W poniedziałek mogą wystąpią opady mieszane i burze! – Prognoza na 3 lutego

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Rosji oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i też zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr będzie słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz możliwe są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.