Na Pomorzu w poniedziałek wystąpią opady mieszane! – Prognoza na 3 lutego

Z początkiem tygodnia pogodę na Pomorzu kształtować również będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Rosji oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz dodatkowo dość ciepłe i na ogół chłodne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo początkowo będzie pochmurno z przejaśnieniami i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i mocno będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Comments are closed.