W niedzielę wystąpi porywisty wiatr i lokalne burze! – Prognoza na 2 lutego

W ostatni dzień weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii i Bałtyku. Poza tym powieje porywisty wiatr oraz między innymi lokalnie mogą wystąpić burze. W dodatku napływać cały czas będzie niestabilne i między innymi dość ciepłe oraz wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu i między innym mogą wystąpić też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się na ogół całkowite oraz duże i zmienne zachmurzenie. Dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu i między innymi mogą lokalnie przejść burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.