Weekend na Pomorzu będzie dynamiczny i wietrzny!

Przez weekend pogodę na Pomorzu kształtować również będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i Bałtyku oraz nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i silny wiatr. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz dodatkowo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie na ogół pochmurno i z opadami deszczu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz na ogół będzie pochmurno i z opadami deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i w południe na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone mogą być dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach 35-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również niewykluczone będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.