W sobotę wystąpi silny wiatr i będzie ciepło! – Prognoza na 1 lutego

Przez weekend na pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i Bałtyku oraz nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie niestabilne i między innymi ciepłe oraz też wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będzie na ogół ciepło jak na styczeń oraz między innymi występować będzie duże i na ogół całkowite zachmurzenie. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie i częściowo również na północy i wybrzeżu możliwe będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.