Na Pomorzu w piątek będzie wietrznie i deszczowo! – Pogoda na 31 stycznia

Z początkiem weekendu na Pomorzu pogodę kształtować na ogół będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie na ogół pochmurno oraz pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno i z opadami deszczu lub mżawki  o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 993 hPa.

Comments are closed.