W piątek będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 31 stycznia

Z początkiem weekendu na pogodę w naszym kraju również oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz nasunie się system frontów atmosferycznych z opadami konwekcyjnymi i silnym wiatrem.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na północy i wschodzie Polski niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie na ogół pochmurno. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz między innymi możliwe będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Comments are closed.