Na Pomorzu mogą wystąpić burze i przejaśnienia! – Pogoda na 30 stycznia

W ciągu doby pogodę na Pomorzu również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz nieco cieplejsze i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Puxabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Puxabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i między innymi też duże oraz zmienne zachmurzenie. W zamian tego pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz miejscami dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz miejscami dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również zacznie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.