W czwartek również mogą wystąpić burze śnieżne! – Prognoza na 30 stycznia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Białorusi. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone burze śnieżne. Dodatkowo cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +5°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.