W środę w Polsce mogą pojawić się burze śnieżne! – Prognoza na 29 stycznia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad południowej Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne i na ogół chłodne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Dodatkowo pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.