We wtorek mogą pojawić się burze i opady marznące! – Prognoza na 28 stycznia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju kształtować na ogół będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz dodatkowo system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Poza tym napływać będzie nieco ciepłe oraz między innymi wilgotne i też niestabilne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na wschodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa. Jedynie na zachodzie Polski oraz też na Pomorzu i wybrzeżu miejscami będzie on dość silny i porywisty w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie i północy Polski niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.