Na Pomorzu we wtorek mogą wystąpić burze! – Pogoda na 28 stycznia

Pogodę na Pomorzu w ciągu doby na ogół kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze z gradem. Poza tym napływać cały czas będzie niestabilne oraz dodatkowo dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz na ogół pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być w centrum i na południu województwa. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz będzie na ogół pochmurno. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.