W poniedziałek wystąpią chmury i opady marznące! – Prognoza na 27 stycznia

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie niż znad wschodniej części Atlantyku i Morza Północnego. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady marznące i mgły. W dodatku cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz utrzyma się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na południowym-wschodzie niewykluczone będą między innymi przelotne słabe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się również przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy i północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.