Na Pomorzu wystąpią opady marznące i przejaśnienia! – Pogoda na 27 stycznia

Z początkiem nowego tygodnia pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad wschodniej części Atlantyku i Morza Północnego. W zamian tego nasunie się też system frontów atmosferycznych, który na ogół przyniesie ze sobą opady marznące i liczne chmury. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz też chłodne i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i początkowo też bez opadów. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.