W niedziele będzie mglisto i pochmurno! – Prognoza na 26 stycznia

W ciągu doby jak i z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować na ogół będzie wyż oraz niż znad wschodniej części Atlantyku. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz ciepłe i wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Dodatkowo pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian częściowo na pomorzu zachodnim niewykluczone będą przelotne słabe opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.