Weekend na Pomorzu będzie pochmurny i też mglisty!

Przez weekend na Pomorzu pogodę kształtować na ogół będzie wyż oraz dodatkowo napływać będzie chłodne i między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy, które przyniesie ze sobą liczne mgły jak i chmury.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim i w rejonie Zatoki Gdańskiej przechodzić będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie zacznie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie województwa występować będą również przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Natomiast w ciągu niedzielnej nocy i o poranku nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz utrzyma się na ogół całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo nad samym morzem i na wybrzeżu możliwe będą przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.