W sobotę wystąpią mgły i przejaśnienia! – Prognoza na 25 stycznia

Na pogodę w naszym kraju przez weekend oddziaływać będzie wyż. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi dodatkowo wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego nad samym morzem i częściowo na północy Polski możliwe będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północnym-wschodzie i w Centrum kraju możliwe będą przelotne opady deszczu lub mżawki o słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

Comments are closed.