W piątek będzie pogodnie i popada deszcz! – Prognoza na 24 stycznia

Z początkiem weekendu na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż znad Bałkanów. Poza tym  cały czas napływać też będzie chłodne oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Dodatkowo pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy Polski i nad samym morzem niewykluczone będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też małe oraz zmienne i duże na ogół zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo nad samym morzem i częściowo na północy kraju występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.