Na Pomorzu w piątek będzie pochmurno i mglisto! – Pogoda na 24 stycznia

Pogodę przez weekend na Pomorzu kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie w większości bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki możliwe są na wybrzeżu i nad samym morzem. Poza tym pojawi się też całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na wybrzeżu i nad samym morzem niewykluczone będą między innymi przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko spadnie i w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.