W czwartek będzie chłodno i z przejaśnieniami! – Prognoza na 23 stycznia

Pogodę w ciągu doby w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż znad zachodniej i środkowej części Europy. Poza tym cały czas napływać chłodne oraz dodatkowo też wilgotne powietrze z północnego-zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w górach oraz częściowo w Centrum na południu i wschodzie występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na południowym-wschodzie kraju niewykluczone będą też przelotne słabe opady mokrego śniegu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów oraz miejscami też dość pogodnie. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie na Pomorzu i Wybrzeżu miejscami będzie on dość silny i porywisty w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.