Na Pomorzu w czwartek wystąpią przejaśnienia! – Pogoda na 23 stycznia

Pogodę na Pomorzu w ciągu doby nadal kształtować będzie wyż oraz między innymi napływać będzie chłodne i dodatkowo wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy, które sprzyjać będzie w rozwoju mgieł i chmur.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie dość pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami może pojawić się małe oraz zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 40-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też zmienne lub duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo nad samym morzem i na wybrzeżu możliwe będą słabe przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo pomału spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.