W środę pogoda będzie dynamiczna i zmienna! – Prognoza na 22 stycznia

Pogodę w naszym kraju w ciągu doby na ogół kształtować będzie wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym nasunie się front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą silny wiatr oraz deszcz i deszcz ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo cały czas napływać będzie chłodne i między innymi też wilgotne powietrze z północnego-zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też małe oraz zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na wybrzeżu i częściowo na północy Polski możliwe będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem i na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.