Na Pomorzu w środę wyjdzie słońce i spadnie deszcz! – Pogoda na 22 stycznia

W ciągu doby pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż oraz dodatkowo nasunie się front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą opady deszczu lub mżawki. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne i między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie początkowo występować zachmurzenie duże i na ogół całkowite. W zamian tego nad samym morzem niewykluczone będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i też duże oraz zmienne zachmurzenie. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być nad samym morzem i w rejonie Zatoki Gdańskiej. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.