We wtorek miejscami powieje wiatr i wyjdzie słońce! – Prognoza na 21 stycznia

Na pogodę w naszym kraju w ciągu doby początkowo będzie oddziaływać wyż oraz między innymi napływać będzie na ogół chłodne i dość wilgotne powietrze z zachodu Europy. Dodatkowo będą też miejsca w Polsce gdzie wyjdzie słońce oraz lokalnie spadnie deszcz i powieje silniejszy wiatr.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 1042 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być w większości bez opadów i dość pogodnie. Jedynie miejscami będzie występować małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy i wybrzeżu niewykluczone będą słabe przelotne opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1037 hPa.

Comments are closed.