W tygodniu wysokie ciśnienie da się nam we znaki! – Prognoza na 20 stycznia

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju będzie oddziaływać silny wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym do Polski cały czas będzie też napływać chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół całkowite i między innymi zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na południu i w górach nadal możliwe będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 1038 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się na ogół zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na południu i południowym-wschodzie kraju również występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie na Pomorzu i wybrzeżu będzie on silny i porywisty w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 1044 hPa.

Comments are closed.