Na Pomorzu w poniedziałek odczujemy wysokie ciśnienie! – Pogoda na 20 stycznia

Z początkiem tygodnia na Pomorzu pogodę kształtować będzie silny wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz dodatkowo wilgotne powietrze z północnego-zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu przeważnie będzie bez opadów oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie więcej pogodnego nieba powinno początkowo być nad samym morzem i Bałtykiem. Dodatkowo w wielu miejscach mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże aż 1036 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz będzie dość pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami będzie też występować zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już spadać i w południe na poziomie morza wskaże aż 1041 hPa.

Comments are closed.