Fatalna jakość powietrza daje się we znaki mieszkańcom Polski! – Ważne Informacje

Jak widzimy pogoda co roku jest i w dalszym ciągu będzie zmienna. W dodatku noce i o poranki  w wielu miejscach są na ogół zimne a miejscami nawet mroźne. Niekiedy bardzo zła jakość powietrza sprzyjać będzie w występowaniu smogu. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Aktualnie dramatyczna sytuacja zanieczyszczonego powietrza daje się we znaki w małych i dużych miejscowościach, które prawdopodobnie spowodowane są w wyniku spalania węgla i drewna. Natomiast jak wynika z najnowszych danych pomiarowych najgorsza sytuacja utrzymuje się w częściowo w Polsce północnej oraz też w Centrum i na południu Polski. Taki stan pogody bardzo negatywnie będzie wpływać na nasze zdrowie na pewno przez najbliższe dni i pewnie aż do wiosny.

Źródło danych - gios.gov.pl

Źródło danych – gios.gov.pl

Źródło danych - Wetterzentrale.de

Źródło danych – Wetterzentrale.de

Bardzo ważną informacją jest iż istnieje wysokie stężenie zanieczyszczeń, które powoduje coraz częściej choroby alergiczne a nawet też astmy jak również nagłe zapalanie skóry. Niestety jak wynika z obecnych badań Polska należy do najbardziej zanieczyszczonych krajów w Europie, a szczególnie ten problem zwiększa się w zimowym okresie grzewczym.

Comments are closed.