W niedziele wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 19 stycznia

W ostatni dzień weekendu pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym będą miejsca gdzie pojawią się liczne chmury oraz dodatkowo opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W dodatku napływać cały czas będzie chłodne oraz wilgotne powietrze z północnego-zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Dodatkowo pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na wschodzie oraz częściowo w Centrum i na południu Polski przechodzić będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Jedynie na Pomorzu i wybrzeży będzie on dość silny i porywisty w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się też całkowite i między innymi również zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na wschodzie oraz na południu kraju i w górach występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.