W weekend wystąpią opady deszczu i przejaśnienia! – Prognoza na 18 stycznia

Przez weekend na zachodzi i północy Polski na pogodę oddziaływać będzie zatoka niżowa oraz system frontów atmosferycznych, który na ogół przyniesie ze sobą opady deszczu i silny wiatr. Na pozostałym obszarze wpływ na pogodę będzie mieć nadal wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym napływać też będzie chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz powinno być początkowo bez opadów. Poza tym pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie też spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz między innymi na północy w Centrum i na południu Polski występować będą przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy oraz też na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C  do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.