Ulewne deszcze i burze w końcu dotarły do Australii! – Ważne Informacje

Jak obecnie informują wirtualne media po sporych tygodniach do Australii w końcu dotarły dość ulewne opady deszczu a nawet burze. Dodatkowo dobrą informacją jest też iż ulewne deszcze poprawiły znaczną sytuację pożarową.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast jak informowaliśmy wcześniej Państwa w Australii pożary objęły miliony hektarów lasów oraz dodatkowo pozbawiły życie wielu ludzi a nawet zwierząt. Poza tym mieszkańcy tej części obszaru mogą początkowo odetchnąć z ulgą przez groźnymi pożarami. Zaś z upływem dni niewykluczony może być incydent pojawienia się groźnych a nawet ulewnych opadów deszczu, które będą powodować niebezpieczne powodzie błyskawiczne. W zamian tego może również pojawić się zjawisko niebezpiecznej lawiny błotnej.

Źródło danych - Wetterzentrale.de

Źródło danych – Wetterzentrale.de

Źródło danych - Wetterzentrale.de

Źródło danych – Wetterzentrale.de

Źródło danych - Wetterzentrale.de

Źródło danych – Wetterzentrale.de

Z kolei jak wynika z najnowszych aktualizacji modeli numerycznych. Ulewne deszcze a nawet gwałtowne burze będą utrzymywać się na pewno przez kilka dobrych najbliższych dni. Niekiedy będą mogły im też między innymi towarzyszyć gwałtowne wzrosty temperatury oraz bardzo spore wahania ciśnienia.

Comments are closed.