Na Pomorzu weekend będzie pod znakiem chmur i deszczu!

Przez weekend na Pomorzu pogodę kształtować będzie zatoka niżowa oraz między innymi wyż znad Niemiec. Poza tym napływać będzie chłodne oraz dodatkowo wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz powinno być bez opadów. W zamian tego pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach 0°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu w dalszym ciągu będą możliwe liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite zachmurzenie. W zamian tego częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa niewykluczone mogą być przelotne słabe opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie na ogół pochmurno oraz z przejaśnieniami i też bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu mogą pojawić się częściowo na wybrzeżu i w rejonie Ustki. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 35-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.