W piątek będzie dość pogodnie i bez opadów! – Prognoza na 17 stycznia

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż znad Białorusi. Poza tym napływać będzie początkowo jeszcze dość ciepłe oraz na ogół wilgotne powietrze z południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół zmienne i małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być dość pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami będzie mogło występować na ogół zmienne oraz małe lub duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.