Na Pomorzu wystąpią liczne chmury i przejaśnienia! – Pogoda na 16 stycznia

Na Pomorzu w ciągu doby i przez weekend nadal pogodą kształtować będzie wyż znad Białorusi i zachodniej części kraju. W dodatku napływać będzie ciepłe oraz między innymi też wilgotne powietrze z zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w całym pasie nadmorskim niewykluczone mogą być przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz będzie dość pogodnie i bez opadów. Poza tym będzie też lokalnie występować zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo w całym pasie nadmorskim niewykluczone są również przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.