Na Pomorzu w piątek pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 17 stycznia

W ciągu doby pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad Białorusi. Poza tym będzie na ogół napływać ciepłe oraz chłodne i między innymi wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz powinno być dość pogodnie i bez opadów. Jedynie małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami pojawi się nad samym morzem oraz na południu i wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południa. Jedynie nad samym morzem i wybrzeżu będzie miejscami on dość silny i porywisty w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.