W czwartek pogoda sprzyjać będzie spacerom! – Prognoza na 16 stycznia

W ciągu doby na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż znad Białorusi. Poza tym cały czas i przez weekend do Polski napływać będzie dość ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i dodatkowo pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Pomorzu możliwe będą między innymi przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie też dość pogodnie oraz między innymi pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo na Pomorzu i nad samym morzem niewykluczone mogą być przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.