W środę wystąpi sporo chmur i przejaśnień! – Prognoza na 15 stycznia

Do końca tygodnia pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu kształtować będzie wyż. Jedynie na północy Polski nadal na pogodę będzie oddziaływać skraju niżu znad Szkocji oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i silny wiatr. Poza tym zacznie napływać też o wiele cieplejsze i między innymi wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Adrian Dorniak

Autor Zdjęcia – Adrian Dorniak

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły oraz dodatkowo pojawi się całkowite i między innymi zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy i wybrzeżu możliwe będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem jak na styczeń będzie ciepło. Poza tym pojawi się zmienne oraz całkowite i też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie i północy kraju niewykluczone będą między innymi przelotne opady deszczu lub mżawki o słabym lub zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.