Na Pomorzu w środę będzie ciepło i pochmurno! – Pogoda na 15 stycznia

W ciągu doby na Pomorzu również pogodę kształtować będzie skraj niżu znad Szkocji oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym będzie napływać nieco cieplejsze oraz między innymi też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego nad samym morzem i wybrzeżu występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko spadnie i o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w rejonie Zatoki Gdańskiej niewykluczone będą między innymi przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.